Komunikacja za pomocą poczty głosowej

Creative Labs Inc. zamierza wprowadzić do biur dużych przedsiębiorstw wysoko wydajny skomputeryzowany system telefonii.

Creative Labs Inc. zamierza wprowadzić do biur dużych przedsiębiorstw wysoko wydajny skomputeryzowany system telefonii.

Phone Blaster to nowy produkt oferujący użytkownikowi możliwość przesyłania faksów i komunikowania się za pośrednictwem poczty głosowej. Cena 16-bitowej karty dźwiękowej, modemu o szybkości transmisji 14,4 Kbps oraz niezbędnego oprogramowania wchodzącego w skład pakietu wynosi 250 USD. Program obsługujący pocztę głosową i faksy, działający w środowisku Windows, przechowuje komunikaty poczty głosowej na twardym dysku. Mogą być one odczytywane zdalnie i rozsyłane podobnie jak poczta elektroniczna do innych użytkowników lub grup użytkowników.

Creative Labs Inc. planuje rozbudowę systemu, która pozwoliłaby integrować wysyłaną i otrzymywaną korespondencję (faksy, nagrane rozmowy, pliki oraz pocztę głosową) z innymi systemami poczty elektronicznej takimi jak Microsoft Mail i cc:Mail Lotusa. Taki produkt ma być gotowy jeszcze przed końcem tego roku.

16-bitowa karta dźwiękowa pozwala użytkownikowi na odtworzenie nagrań swojemu rozmówcy w czasie połączenia. Może to być zarówno muzyka z płyt kompaktowych, jak i pliki dźwiękowe WAV lub MIDI odtwarzane z dysku twardego.

Oprogramowanie faksu realizuje funkcje takie jak fax on demand i fax back oraz pozwala na tworzenie stron tytułowych faksów.

System jest przystosowany do współpracy z technologią Voice View firmy Radish Communications Systems. Dzięki temu dane mogą być przesyłane zwykłą linią telefoniczną podczas przerw w rozmowie.

Phone Blaster jest dostępny wraz z systemem zamieniającym tekst na głos (text-to-speech system) oraz telekomunikacyjnym oprogramowaniem firmy Kalman Technologies Inc.

Phone Blaster jest systemem wspomagania głosu i telefonu podobnym do zainstalowanego w nowym komputerze Presario firmy Compaq Computer Corp. Jednak, według analityków, Phone Blaster jest bardziej dopracowany niż system znajdujący się w Presario i będzie stanowił silną konkurencję dla innych rozwiązań przekazujących informacje głosowe.


TOP 200