Komputronik złożył prospekt emisyjny

Spółka planuje zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2007 r. Jeden z największych w Polsce dostawców sprzętu, oprogramowania i elektroniki użytkowej zamierza pozyskać z oferty publicznej kilkadziesiąt milionów złotych.

Część środków pozyskanych z giełdy zostanie wykorzystana na dalszy rozwój sieci salonów sprzedaży. Spółka rozważa także ekspansję zagraniczną.

"Planujemy rozwijać naszą sieć sprzedaży oraz sklep internetowy. Już dziś jest to największy i najwyżej ocenianym w Polsce sklep internetowy w branży komputerowej. Widzimy także możliwości rozwoju poprzez akwizycje. Mamy nadzieję, że środki z oferty publicznej pozwolą nam zrealizować te plany" - zapowiada Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik.

Firma chce także dzięki funduszom z giełdy utrzymać dynamikę wzrostu i zwiększyć inwestycje. W 2006 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 338,35 mln zł (46% więcej niż rok wcześniej). Zysk netto wyniósł zaś 8,6 mln zł (160 proc. wzrost).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200