Komputronik wysyła do Europy

Sklep internetowy Komputronik.pl uruchomił ofertę tanich przesyłek kurierskich dla klientów na terenie Europy. Klienci mogą korzystać z tanich opłat za przesłanie towaru na trenie krajów Europy Zachodniej i Centralnej.

Decyzja wprowadzenia takiej usługi jest podyktowana dalszą ekspansją i realizacją strategii rozwoju w celu rozszerzenia portfolio klientów sklepu Komputronik.pl o rynki leżące poza Polską.

Usługę realizuje firma DHL. Oferta skierowana jest dla podmiotów gospodarczych, choć mogą z niej korzystać również klienci indywidualni, którzy mogą zamówić produkty na firmę, w której pracują lub skorzystać z uprzejmości zaprzyjaźnionej firmy. Ceny usług w zależności od kraju docelowego i wynoszą od 36 do 61 EUR (ceny skalkulowane dla przesyłek do 50kg wagi brutto), natomiast czas realizacji zamówienia to średnio około 5 dni roboczych. Szczegóły dotyczące oferty oraz wykaz państw i opłat za transport są dostępne pod adresem internetowym na stronie:http://www.komputronik.pl/html,e,sklep:transport/ .

"Jesteśmy bardzo zainteresowani dotarciem przede wszystkim do grup polonijnych. Obserwujemy bowiem rosnące zainteresowanie sklepem Komputronik.pl z zagranicy. Są to przede wszystkim Polacy, którzy wyemigrowali czasowo lub na stałe za granicę. Wśród nich, pokaźną grupę stanowią osoby, które nas znają i byli naszymi klientami mieszkając w kraju. Z naszych badań wynika, że chętnie dalej realizowaliby zakupy w naszym sklepie on-line. Największą przeszkodę stanowiły jednak koszty transportu. Dzięki współpracy z DHL możemy teraz zaoferować naszym klientom bardzo korzystne warunki przesyłki", powiedział Maciej Piotrowski Wicedyrektor Marketingu Komputronik S.A. i dodał: "Duże znaczenie ma fakt, że skala handlu elektronicznego jest w Europie na różnym stopniu zaawansowania i rozwoju. W krajach zachodnich, gdzie liczba e-marketów jest największa, ceny na ten sam asortyment towarów, jaki oferuje także sklep Komputronik.pl, jest niejednokrotnie dużo wyższa. Dlatego uważamy, że klienci będą zainteresowani realizacją zakupów w naszym sklepie".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200