Komputery z odzysku

Fujitsu Siemens Computers wdroży w Europie program utylizacji zużytych urządzeń komputerowych. Inicjatywa obejmie początkowo Niemcy, a w późniejszym okresie także Wielką Brytanię, Francję i Skandynawie.

Fujitsu i Siemens AG uruchamiają program utylizacji starych komputerów. Firmy poprzez swoje joint venture - Fujitsu Siemens Computers - stworzą w Europie sieć kilku zakładów przetwarzających zużyte komponenty komputerowe. Spółka będzie przyjmować zarówno urządzenia swojej produkcji, jak i innych firm. Fujitsu Siemens planuje przetworzyć ok. 90% plastikowych i metalowych części z każdego komputera czy drukarki. W 2002 r. programem utylizacji zostanie objęta Wlk. Brytania, Francja i Skandynawia.

Fujitsu stworzy także internetową platformę handlu częściami komputerowymi, wyprodukowanymi z surowców wtórnych. Roczna wielkość sprzedaży jest szacowana na ok. 8 mln USD. Jedyną firmą utylizującą w Europie komponenty komputerowe jest obecnie IBM.

Zobacz również:

  • Kryzys na rynku półprzewodników - najnowsze prognozy ekspertów
  • Microsoft zapowiada natywną platformę deweloperską bazującą na architekturze ARM

Fujitsu Siemens wdraża inicjatywę w celu przygotowania się do zmian przewidzianych w ustawodawstwie unijnym. Od 2008 r. europejskie firmy będą prawnie zobligowane do utylizacji produkowanych przez siebie komputerów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200