Komputery typu mini mainframe

Fujitsu Siemens poszerzył linię wysoko wydajnych systemów obliczeniowych B2000 Business Server o dwa nowe komputery typu mini mainframe: SX100 i SX160.

Komputery typu mini mainframe
SX100 to komputer typu mainframe klasy podstawowej, a SX160 jest komputerem mainframe klasy średniej. Oba komputery są oparte na procesorach Sparc64, które Fujitsu-Siemens instaluje w swoich uniksowych serwerach.

Systemy obliczeniowe SX Business Servers pracują pod kontrolą systemu operacyjnego OSD/XC. Jest to oprogramowanie OS BS2000/OSD 7.0 przystosowane do zarządzania komputerami zawierającymi procesory Sparc.

Zobacz również:

  • IBM wprowadzi sztuczną inteligencję do komputerów mainframe

Komputer SX100 (zawierający jeden procesor i do 8 GB pamięci RAM) jest oferowany w trzech wersjach: C1, C2 i C3. SX100 zawiera dwa dyski twarde pracujące w trybie zapisu lustrzanego (bezpieczeństwo). Dodatkowe dyski można dołączać do systemu przez wbudowane w komputer porty Fibre Channel.

Komputer SX160 jest oferowany w dziewięciu wersjach, których wydajność wynosi od 41 do 530 RPF (Relative Performance Factor). RPF to współczynnik wydajności mierzony przy pomocy firmowego benchmarku opracowanego przez Fujitsu Siemens. Komputer SX160 (który może zawierać do sześciu procesorów i do 64 GB pamięci RAM) posiada porty Fibre Channel 4 Gb/s i wspiera system pamięci taśmowej TX24 (technologia LTO3).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200