Komputery na wystawie

Po raz jedenasty odbywają się targi Komputer Expo, druga co do wielkości po poznańskim Infosystemie impreza wystawiennicza w branży informatycznej w Polsce.

Po raz jedenasty odbywają się targi Komputer Expo, druga co do wielkości po poznańskim Infosystemie impreza wystawiennicza w branży informatycznej w Polsce.

W tegorocznych targach weźmie udział ponad 200 wystawców. Zgodnie z formułą przyjętą przed dwoma laty, codziennie podczas trwania targów odbywają się seminaria poświęcone zastosowaniu informatyki w administracji, przemyśle, bankowości, wojsku i policji.

Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów, tj. 22 stycznia br., Sun Microsystems zaprasza na pierwszą polską prezentację języka Java. W tym samym dniu Oracle po raz pierwszy w Polsce przedstawi produkty z rodziny Workgroup/2000. Już w trakcie Komputer Expo, Xerox na tydzień przed premierą światową przedstawi najnowsze drukarki laserowe, natomiast Novell zamierza w swojej ekspozycji główny nacisk położyć na prezentację nowych rozwiązań dla Internetu. Główną atrakcją stoiska Digitala ma być Turbolaser - AlphaServer 8x00.

Na Komputer Expo '96 wystpią m.in. Apple Computer, IBM, Soft-tronik, które nie brały udziału w ubiegorocznej edycji. "W tym roku chcemy przybliżać markę IBM nie tylko naszym dotychczasowych klientom, ale jak najszerszemu gronu osób zaiteresowanych komputerami, które licznie odwiedzają tego typu imprezy. Dlatego w naszej ekspozycji znajdą się wyłącznie komputery osobiste" - powiedziała Małgorzata Wejtko z IBM Polska.

"Bierzemy udział tylko w seminariach branżowych" - powiedziała Jadwiga Górska z CSBI. Jej zdaniem uczestnictwo w warszawskiej wystawie nie przynosi spodziewanych korzyści. Hewlett-Packard będzie obecny na Komputer Expo wyłącznie poprzez swoich autoryzowanych partnerów. "Prawdopodobnie w tym roku jedyną imprezą, na której zaprezentujemy się jako HP Polska, będzie poznański Infosystem" - powiedziała Małgorzata Góralska, odpowiedzialna za marketing w polskim oddziale HP.

Codziennie od godziny 10.00 do 15.00 targi będą otwarte wyłącznie dla specjalistów z branży infomatycznej i zaproszonych gości. Publiczność może je odwiedzać dopiero po godz. 15.00.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200