Komputery Image Series firmy NEC

Nowe modele komputerów z rodziny Image Series posiadają ulepszone połączenie z twardym dyskiem i nową magistralę typu ”local bus”.

Nowe modele komputerów z rodziny Image Series posiadają ulepszone połączenie z twardym dyskiem i nową magistralę typu ”local bus”.

Trzy oferowane modele, sprzedawane w 15 konfiguracjach posiadają 32-bitowy interfejs typu "local bus" do procesora 486. Pozwala to na operowanie 24-bitową kolorystyką, przez co można podziwiać na monitorze 16,7 mln kolorów.

Poprzednie egzemplarze Image Series posiadały 16-bitowy interfejs typu "local bus" i dawały 256 kolorów.

Firma NEC stosuje w swych wyrobach własny sposób połączeń typu "local bus", różny od przyjętego standardu VESA (Video Electronics Standards Association).

Do ulepszenia połączenia z twardym dyskiem NEC wprowadził technikę OptiBus. Jest to przesyłanie informacji na HDD w trybie "zero wait state" całymi blokami, przez co połączenie między komputerem a twardym dyskiem jest mniej obciążone.

Ceny komputerów z tej rodziny (z dyskiem HDD 340 MB i połączeniem Ethernet) leżą w przedziale od 1500 USD do 2900 USD. Komputery Image Series posiadają procesory 486SX/25 MHz, 486DX/33 MHz lub 486DX2/66 MHz. Wyposażono je w 4 MB RAM i podstawkę typu OverDrive. Dodatkowo, nowe modele Image Series mają wbudowane w płytę systemową złącze SCSI-2.


TOP 200