Komputery HP typu all-in-one

HP chce zapełnić lukę między urządzeniami mobilnymi (takimi jak tablety) i komputerami typu desktop, i wprowadza do swojej oferty uniwersalne komputery typu "all-in-one", które mogą też pełnić rolę platformy do pisania aplikacji przeznaczonych dla tabletów.

Nowe komputery Touchsmart mogą pełnić zarówno rolę standardowych komputerów desktop, jak i być wykorzystywane do pisania i testowania programów, które będą instalowane na przenośnych komputerach, takich jak tablety. Urządzenie wchodzi na rynek w okresie, gdy HP przygotowuje się do pokazania swoich nowych przenośnych komputerów WebOS (w ich posiadanie weszła pod koniec ub.r. w wyniku przejęcia firmy Palm).

Komputery HP typu all-in-one

Touchsmart umożliwia projektowanie jednej aplikacji w dwóch wersjach. Pierwsza będzie zoptymalizowania do pracy na komputerze typu desktop, a druga do uruchamiania na tabletach.

HP oferuje dwa modele: TouchSmart 610 - system przeznaczony dla małych firm z monitorem LCD o przekątnej 20 cali, oraz TouchSmart Elite 9300 - system klasy enterprise, przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników, z 23-calowym monitorem LCD. Oba komputery pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 OS.

Touchsmart 610 ma procesor AMD lub Intela, do 16 GB pamięci RAM, napęd Blue-ray, kamerę 1,3 megapikseli, głośniki Beats Audio. Urządzenie jest już dostępne i kosztuje 900 USD. TouchSmart 9300 ma najnowszy procesor Sandy Bridge, kamerę 2 megapikseli i można w nim zainstalować pamięć masową SSD o pojemności 160 GB. Ten komputer wejdzie na rynek w maju br. i jego cena nie jest jeszcze znana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200