Komputerowy minituner naziemnej telewizji cyfrowej

W ofercie firmy Hama Polska pojawił się nowy model komputerowego tunera telewizyjnego na USB. Nano DVB-T współpracuje z zewnętrzną anteną, umożliwiając oglądanie programów cyfrowej telewizji naziemnej na pececie.

Nano DVB-T
Nano DVB-T to tuner niewielkich rozmiarów - jego długość wynosi 31 mm, antena mierzy zaś 10 cm. Urządzenie obsługuje system EPG (Elektroniczny Informator Programowy). Jak informuje producent, Nano DVB-T "zawiera aplikacje, które pozwalają na zaprogramowanie czasu nagrywania (MPEG2), a następnie odtwarzania programów telewizyjnych; zestaw umożliwia automatyczne wyszukiwanie stacji telewizyjnych." Urządzenie nadaje się do pracy z komputerami z systemami operacyjnymi Windows - XP, Vista i 7.

Zestaw Hama Nano DVB-T dostępny będzie w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 199 zł brutto.

Zobacz również:

  • PARP rozstrzygnął konkurs dla firm „Bony na cyfryzację”

Więcej informacji: Hama

We wrześniu br., zgodnie z przedstawionym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji harmonogramem, ruszyła cyfryzacja telewizji naziemnej. Jako pierwsze, testami zostały objęte m.in. Warszawa, Poznań i Żagań. Pierwszy multipleks (pakiet programów) zawiera kanały TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVN, Polsat, TV4 i TV Puls. Problem w tym, że z wg słów prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Polska radzi sobie z cyfryzacją gorzej niż z budową autostrad, a warto pamiętać, że Komisja Europejska zaleca ukończenie tego procesu do 2012 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200