Komputerowa część IFA 2006

Największe na świecie targi elektroniki użytkowej odbywały się dotychczas co dwa lata w Berlinie. W ubiegłym roku organizatorzy zdecydowali, że liczba nowości oraz zainteresowanie zwiedzających jest tak duże, że od 2006 roku IFA ma się odbywać co roku. Hale wystawowe w Berlinie, głównie wypełnione są najnowszymi telewizorami, projektorami i sprzętem audio, jednak znajdziecie tam też sporo urządzeń które zaliczyć można do sprzętu komputerowego. Takie produkty, a także gadżety luźno związane z pecetami chcielibyśmy Wam zaprezentować.

Skype bez peceta

IFA pokazała coraz większe zainteresowanie producentów i użytkowników telefonią IP. Poważni wytwórcy telefonów DECT, m.in. Philips zaprezentowali nowe modele aparatów, które mogą korzystać z telefonii IP bez konieczności współpracy z pecetem oraz specjalną bramką VoIP. Szef Philipsa, Rydy Provoost występując na IFI-e pokazał pierwszy telefon DECT, który obsługuje technologię VoIP i nie wymaga połączenia z komputerem. Podobne rozwiązanie pokazał także Netgear. Stacje bazowe wspomnianych modeli wystarczy podłączyć do sieci telefonicznej i komputerowej z dostępem do Internetu. Takie połączenie daje możliwość dzwonienia zarówno do użytkowników korzystającej z komputera i komunikatora Skype jak również na numery stacjonarne. Telefon VOIP841 Philipsa będzie dostępny w sklepach w grudniu. Netgear nie poinformował póki co o dokładnej dacie premiery swojego aparatu.

Boombox MP3

Samsung pokazał na IFI-e ciekawy miniaturowy boombox zintegrowany z odtwarzaczem MP3. Model nosi nazwę K5, i wyposażono go we wbudowane głośniki stereo dostępne po rozłożeniu urządzenia. Model waży 106 gr, a jego wymiary to 98x47,5x18,1 mm. Jest wyposażony w dotykowe przyciski, wyświetlacz OLED 1,71" oraz dysk o pojemności 1, 2 lub 4 GB. Wyposażenie obejmuje ponadto radio FM, przeglądarkę zdjęć, zegarek.

Zobacz również:

  • Targi IFA powracają - odbędą się stacjonarnie we wrześniu
  • Kolejny gigant technologiczny dołącza do wirtualnych uczestników targów CES
Komputerowa część IFA 2006

Przenośny boombox MP3 Samsunga

Komputerowa część IFA 2006

Samsung K5 ujęcie drugie

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200