Komputer w gminie

Komputeryzacja urzędów gminnych przyczynia się do ich integracji - stwierdzili uczestnicy spotkania wojewody łódzkiego z wójtami, burmistrzami i prezydentami miast województwa łódzkiego, które odbyło się pod koniec ub.r.

Komputeryzacja urzędów gminnych przyczynia się do ich integracji - stwierdzili uczestnicy spotkania wojewody łódzkiego z wójtami, burmistrzami i prezydentami miast województwa łódzkiego, które odbyło się pod koniec ub.r. Do Związku Gmin Regionu Łódzkiego należało pod koniec 1990 r.16 gmin nie tylko z woj. łódzkiego, ale i ościennych województw, które przed reformą adminstracyjną tworzyły jeden organizm. Niektóre gminy np. Parzęczew ewidencjonują komputerowo pojazdy, grunty, obliczają niektóre podatki. Jak stwierdzono już 60% operacji przeprowadzanych przez pracowników gminnej administracji oparte jest na systemie komputerowym. Na spotkaniu zaproponowano, by komputeryzację i oprogramowanie poszczególnych gmin przeprowadzać pod egidą Sejmiku Samorządowego.(k)

KOMPUTERY DLA "TRUSO" Zakłady Przemysłu Odżzieżowego "Truso" w Elblągu przygotowały program ratowania firmy przed bankructwem. Podstawowe założenie to jak najszybsze odzyskanie zdolności kredytowej i przygotowanie do starannie przemyślanej prywatyzacji. W programie przewidziano też zaciągnięcie pożyczki w Agencji Rozwoju Regionalnego "Elar" przeznaczonej m.in. na zakup oprogramowania komputerowego, umożliwiającego usprawnienie zarządzania fabryką.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200