Komputer mobilny sterowany głosem

Symbol Technologies zaprezentował nowy komputer mobilny (który można nosić na nadgarstku albo na biodrze) o nazwie WT4000. Komputerem, skanującym dane i następnie przesyłającym je drogą radiową do systemu informatycznego, można sterować głosem.

Urządzenie jest umieszczone w obudowie o szczelności klasy IP-54, może pracować w szerokim zakresie temperatur oraz wytrzymuje upadki z wysokości 1,2 metra. Jest to urządzenia sterowane głosem (oraz wspierające opcję text-to-speech), dlatego użytkownik może mieć podczas skanowania danych obie ręce wolne.

WT4000 waży z baterią 320,3 gramów, pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego WinCE 5.0 Professional Version, jest wyposażony w procesor Intel XScale PXA270 (520 MHz), w kolorowy wyświetlacz TFT/QVGA o przekątnej 2,8 cala (bez ekranu dotykowego) i obsługuje połączenia bezprzewodowe 802.11a/b/g oraz Bluetooth.

WT4000

WT4000

Użytkownik ma do wyboru opcjonalnie skanery pierścieniowe RS309 albo RS409, które odczytują nawet takie kody paskowe, które są niewyraźnie wydrukowane lub uszkodzone. Skaner RS309 ma duży zasięg i jest zabezpieczony przed kondensacją pary wodnej, która zbiera się podczas przenoszenia urządzenia z pomieszczeń chłodzonych do niechłodzonych.