Komputer dla małej firmy

Nowy model Dell OptiPlex Gs+ z 3-letnią gwarancją pojawił się już na polskim rynku.

Nowy model Dell OptiPlex Gs+ z 3-letnią gwarancją pojawił się już na polskim rynku.

Dell Corp. wprowadził na rynek w listopadzie br. nowe komputery klasy PC z serii OptiPlex - GXi i Gs. Modele OptiPlex GX i GXi są przeznaczone przede wszystkim do zastosowań biznesowych, natomiast prezentowany niżej OptiPlex Gs jest produkowany z myślą o pracy w niewielkiej lub średniej firmie, gdzie wraz ze wzrostem obrotów zachodzi konieczność korzystania w pracy z sieci, a także wzrasta zapotrzebowanie na moc zakupionego komputera. Komputery mają elastyczną konstrukcję dostosowaną do sprzętowych upgrade'ów oraz długi okres gwarancyjny (3 lata), który dobrze świadczy o niezawodności urządzeń.

Duże możliwości graficzne komputera OptiPlex Gs+ pozwalają na jego pracę w charakterze stacji graficznej czy CAD/CAM. Dzięki wbudowanemu w płytę systemową układowi S3 Trio64V+ i przy wykorzystaniu monitora Dell UltraScan 15ES Trinitron można osiągnąć bardzo dobrą, jak na urządzenie tej klasy, rozdzielczość 1280 x 1024 pkt. przy 256 kolorach lub pracować z kolorystyką TrueColor (16 mln kolorów) przy rozdzielczości 600 x 800 pkt.

Zaledwie w kilka tygodni po światowej premierze nowe modele OptiPlex pojawiły się również na polskim rynku. W dołączonej do testowanego OptiPlex Gs+ dokumentacji znajduje się informacja, że komputer posiada certyfikat PCBC.

OptiPlex Gs+ jest wyposażony w procesor Pentium 133 MHz (z możliwością upgrade'u do Pentium 200 MHz, a nawet Pentium MMX). Na płycie systemowej firmy Dell widoczne są 2 kontrolery PCIset/66 MHz, 4 gniazda dla kart SIMM z pamięcią RAM (pamięć EDO, możliwość instalacji 8-128 MB), zintegrowany układ sterownika grafiki S3 Trio64V+, sterowniki dysków oraz sterownik sieci Ethernet 10 Mb/s 3Com.

Do płyty wykorzystującej zestaw układów Intel Triton FX dołączone są m.in. dysk Quantum (interfejs EIDE, w testowanej konfiguracji pojemność 2 GB) oraz ośmiokrotny napęd CD-ROM firmy NEC.

Ciekawym rozwiązaniem sprzętowym jest umieszczenie na płycie systemowej karty, zawierającej gniazda rozszerzeń i PCI. Pozwala to na wykorzystanie tej samej płyty systemowej dla obu wykonań Gs - z obudową Low Profile, gdzie mieszczą się trzy gniazda PCI i ISA oraz z obudową MidSize, dla pięciu gniazd ISA i PCI.

Ekologiczne obudowy komputerów zostały wykonane w przyjaznej dla środowiska naturalnego technologii OptiFrame. Podobną do typowej obudowy, stosowanej w systemach komputerowych, plastikową obudowę OptiFrame można łatwo oddzielić od części wykonanych z innych materiałów, co ułatwia jej wtórne wykorzystanie.

Komputer OptiPlex Gs+ jest produktem europejskim - został wykonany w fabryce Della w Irlandii.


TOP 200