Komplet z Intergraphu

Intergraph zaprezentował nową filozofię tworzenia oprogramowania CAD/CAM/CAE i GIS (Systemy Informacji Przestrzennej) o nazwie Jupiter. Jest to zespół narzędzi i programów typu "lego", pozwalający na samodzielne tworzenie aplikacji technicznych z wykorzystaniem gotowych elementów. Jupiter pracuje w środowisku Windows NT i w przyszłości Windows 95. Podstawą technologii Jupiter jest środowisko Windows, a szczególnie mechanizm COM (Compound Object Model) i OLE. Wykorzystanie COM pozwala na użycie małych elementów kontrolowanych przez system operacyjny, natomiast mechanizmy OLE pozwalają na komunikowanie się aplikacji różnych producentów. Jak dotychczas nie określono ceny Jupitera. Na rynku będzie on dostępny pod koniec br.

Intergraph zaprezentował nową filozofię tworzenia oprogramowania CAD/CAM/CAE i GIS (Systemy Informacji Przestrzennej) o nazwie Jupiter. Jest to zespół narzędzi i programów typu "lego", pozwalający na samodzielne tworzenie aplikacji technicznych z wykorzystaniem gotowych elementów.

Jupiter pracuje w środowisku Windows NT i w przyszłości Windows 95. Podstawą technologii Jupiter jest środowisko Windows, a szczególnie mechanizm COM (Compound Object Model) i OLE. Wykorzystanie COM pozwala na użycie małych elementów kontrolowanych przez system operacyjny, natomiast mechanizmy OLE pozwalają na komunikowanie się aplikacji różnych producentów. Jak dotychczas nie określono ceny Jupitera. Na rynku będzie on dostępny pod koniec br.

Firma zaprezentowała również najnowszą rodzinę stacji roboczych produkcji Intergraph Computer Systems o symbolach od TD-10, TD-30, TD-40 dla grafiki 2-D i 3D, oraz TDZ-30, TDZ-40 i TDZ-60 do grafiki 3-D. Stacje te są wyposażone w pełny zestaw urządzeń multimedialnych. Choć projektowano je z myślą o zastosowaniach CAD, a więc także dla aplikacji Jupitera, są również doskonałym narzędziem dla DTP. Stacje te są wyposażone w procesory Pentium Intela i jak twierdzą producenci, łączą możliwości graficzne stacji roboczych ze sposobem obsługi komputerów osobistych. Możliwości graficzne wynikają m.in. z zastosowania specjalnych akceleratorów graficznych obsługujących monitory od 14 do 27" przy rozdzielczości do 1600 x 1280 pikseli przy 16,8 mln kolorów. Akceleratory wyposażone są w specjalne opcje do prac projektowych jak np. obsługi wielu monitorów, przyspieszenie cieniowania, transformacji i teksturowania. Ceny stacji wynoszą od 4,33 do 20 tys. USD. Ich sprzedaż rozpoczęła się w czerwcu br.

Bliższych informacji udziela Intergraph Europe (Polska), tel. (0-22) 497882.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200