Komplet internetowy

Compaq oferuje serwery i stacje robocze przeznaczone do tworzenia serwisów WWW.

Compaq oferuje serwery i stacje robocze przeznaczone do tworzenia serwisów WWW.

Compaq poinformował o wprowadzeniu na rynek nowych serwerów i stacji roboczych, przeznaczonych do przygotowywania i udostępniania stron !WWW. Nowe urządzenia to oferowane już od pewnego czasu serwery ProLiant 850R 6/200H, a także stacje robocze rodziny 5100, wyposażone w nowe oprogramowanie do serwowania i tworzenia serwisów Web.

Maszyny ProLiant wyposażone są w system Windows NT Server 4.0, serwer WWW Internet Information Server 3.0 oraz pakiet Site Server 2.0, który umożliwia pełne zarządzanie serwerami WWW i oferuje takie funkcje, jak personalizacja stron WWW według preferencji poszczególnych internautów korzystających z konkretnego serwera i możliwość prowadzenia dokładnych statystyk i analizowania ruchu odbywającego się na serwerze.

Webowe serwery ProLiant dostarczane są w formie urządzeń w obudowie typu rack 19”, co umożliwia ich prostą instalację w standardowych sieciowych szafach dystrybucyjnych. Mogą być wyposażone maksymalnie w dwa procesory Pentium II o częstotliwości 200 MHz. Chociaż dostarczane są standardowo z 32 MB RAM, to można ją rozszerzyć do 512 MB.

Stacje robocze

Istotnym uzupełnieniem serwera WWW są nowe oferowane przez Compaqa stacje robocze, przeznaczone dla osób profesjonalnie przygotowujących strony !WWW. Są to stacje robocze rodziny Professional Workstation 5100, zawierające procesory Pentium II.

Compaq oferuje aż pięć nowych modeli stacji, różniących się jedynie zainstalowanym oprogramowaniem. Od strony sprzętowej są one identyczne.

Trzy spośród nowych stacji przeznaczone są dla osób aranżujących głównie graficzny aspekt stron WWW oraz planujących ich rozkład na serwerze. Pozostałe dwie stacje dedykowane są programistom i administratorom, nie tworzącym bezpośrednio stron WWW, lecz zajmującym się zarządzaniem całymi serwerami, a także integrowaniem ich zawartości z zewnętrznymi, dodatkowymi aplikacjami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200