Kompleksowa chmura od Atosa

Atos wprowadza na globalny rynek usługę Atos OneCloud, pozwalającą na migrację zasobów do chmury w modelu one-stop shop. Będzie ona realizowana w ciągu najbliższych 5 lat. Również w Polsce.

Kompleksowa chmura od Atosa

Atos OneCloud będzie dostarczany za pośrednictwem środowisk chmurowych o charakterze publicznym, prywatnym lub hybrydowym. Atos OneCloud zaprojektowano jako podejście modułowe umożliwiając klientom przenoszenie całego środowiska do chmury lub budowania infrastruktury chmurowej segment po segmencie. Jak zaznaczył Elie Girard, prezes Grupy Atos, to jedyne rozwiązanie na rynku, które łączy indywidualne doradztwo sektorowe z doświadczeniem w zakresie transformacji aplikacji w kompleksowy zestaw usług.

Kompleksowa chmura od Atosa

„Atos OneCloud został tak zaprojektowany, aby umożliwić szybką i płynną transformację, dzięki silnemu ekosystemowi partnerów, orkiestracji wielu chmur, modernizacji aplikacji i możliwościom sztucznej inteligencji w połączeniu z rozwiązaniami do dekarbonizacji ukierunkowanymi na środowisko”- powiedział Dave Tapper, VP Outsourcing and Managed Cloud Services w IDC.

Zobacz również:

Rozwiązanie będzie dostarczane we współpracy z globalnymi partnerami Atosa, takimi jak choćby Amazon Web Services, Dell Technologies (łącznie z Dell EMC i VMware), Google Cloud, IBM - Red Hat, Microsoft Azure, SAP, ServiceNow czy Salesforce. Tak szerokie partnerstwo pozwoli przedsiębiorstwom zmniejszyć inwestycje w chmurę na starcie i dostarczy im cały pakiet doradczy w zakresie optymalnego wykorzystania nowych technologii.

Atos OneCloud zaprojektowano jako podejście modułowe umożliwiając klientom przenoszenie całego środowiska do chmury lub budowania infrastruktury chmurowej segment po segmencie

Atos OneCloud to zestaw 10 ofert oferowanych w pakiecie, dostępnych z jednego miejsca, które dane przedsiębiorstwo może dowolnie zestawiać.

To między innymi:

skoncentrowane na sektorach usługi doradcze

orkiestracja Multi-Cloud środowisk prywatnych i publicznych

standaryzacja oraz automatyzacja struktur i architektury zarządzania

tworzenie, modernizacja oraz replatformowanie aplikacji w chmurze

AI i ML w chmurze

rozwiązania z zakresu infrastruktury serwerowej

Edge Computing w połaczeniu z siecią 5G.

Computerworld zapytał przedstawicieli Atosa w Polsce, jak działania firmy będą realizowane w Polsce. „Rozwiązania chmurowe stały się już standardem w krajach, w których poziom cyfryzacji jest wyższy niż w Polsce. Atos w Polsce jest znakomicie przygotowany do wspierania klientów rozważających lub decydujących się na rozwiązania chmurowe. Nasz lokalny, ponad dwustu osobowy zespół certyfikowanych konsultantów, architektów i inżynierów chmurowych zdobył szerokie doświadczenia w projektach zagranicznych i jest w pełni gotowy kompleksowo wspierać polskie firmy i organizacje w projektach chmurowych jako tzw. one-stop shop” – wyjaśniał specjalnie dla redakcji Krzysztof Łuczak, Head of Infrastructure and Data Management Atos Polska. „Ostatnio podpisana umowa między Atos Polska a firmą Google Cloud to kolejny krok zmierzający do aktywnego działania w tym obszarze w naszym kraju. Inicjatywa Atos OneCloud daje nam dodatkowo ogromne wsparcie Grupy Atos, obecnej na całym świecie, z zespołem ponad 7000 specjalistów w obszarze samej Chmury, wraz z najnowocześniejszymi rozwiązaniami zapewnionymi przez Grupę poprzez m.in. laboratoria klienckie i inwestycje w badania i rozwój”.


TOP 200