Kompilator aplikacji Lotusa 1-2-3

Firma Sheng Labs opracowała kompilator aplikacji, King Jaguar III, znanego arkusza kalkulacyjnego 1-2-3 w wersji 3.0, 3.1 i 3.1+.

Firma Sheng Labs opracowała kompilator aplikacji, King Jaguar III, znanego arkusza kalkulacyjnego 1-2-3 w wersji 3.0, 3.1 i 3.1+.

Plik arkusza użytkownika, po skompilowaniu staje się samodzielnym programem uruchamianym z DOS-u, bez potrzeby posiadania programu 1-2-3. King Jaguar III kompiluje także wszystkie formuły i makrodefinicje zawarte w arkuszu, co powoduje, że działają one szybciej, niż gdy używa się ich w programie 1-2-3. Skompilowany arkusz zachowuje możliwość korzystania z pamięci rozszerzonej, stronicowanej EMS i wirtualnej (na dysku), rozpoznaje obecność i może korzystać z koprocesora arytmetycznego oraz zachowuje wszystkie możliwości WYSIWYG graficznego formatowania arkusza, wbudowane w program Lotus 1-2-3 w wersjach powyżej 3.0. Skompilowana aplikacja wcale nie musi wyglądać jak typowy arkusz, gdyż można do niej wprowadzić zupełnie inny interfejs graficzny. Kompilator wyposażony jest ponadto w debugger, pozwalający na wczesne wykrycie i usunięcie błędów. Cena kompilatora 995 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200