Kompaktowe serwery IBM

IBM zaprezentował dwa nowe systemy eServer. Są to kompaktowe serwery o wysokości 1U (1,75"), przeznaczone dla dostawców usług sieciowych, operatorów telekomunikacyjnych oraz innych usługodawców.

IBM zaprezentował dwa nowe systemy eServer. Są to kompaktowe serwery o wysokości 1U (1,75"), przeznaczone dla dostawców usług sieciowych, operatorów telekomunikacyjnych oraz innych usługodawców.

Producent twierdzi, że ich rozmiary i moc spełniają wymagania stawiane przed serwerami wykorzystywanymi do tworzenia infrastruktury sieci telekomunikacyjnej.

Zobacz również:

Firma wierzy, że dzięki nowym modelom eServer koncerny telekomunikacyjne będą w stanie zredukować ilość kabli w stelażach, pozbywając się ponad 90 metrów kabla i 6 przełączników KVM (klawiatura, monitor, mysz) w każdym ze standardowych stelaży o wysokości 42U.

Technologia łańcuchowych połączeń kablowych (Cable Chaining Technology) firmy IBM umożliwia "łańcuchowe" połączenie 42 serwerów o wysokości 1U tak, że każdy z nich połączony jest z serwerem położonym bezpośrednio nad i pod nim za pomocą pojedynczego kabla. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca oraz zmniejszenie wydatków na okablowanie.

Nowe modele IBM eServer x300 DC Power Model oraz x330 DC Power Model oferują przetwarzanie dwuprocesorowe oraz są zasilane są napięciem stałym 48V typowym dla środowiska firm zajmujących się telekomunikacją.

System IBM eServer x300 DC wykorzystujący zbudowany w oparciu o procesory Intela można będzie kupić w Polsce za równowartość 1659 USD. W skład systemu wchodzi 128 MB pamięci, pamięć masowa IDE o pojemności 20 GB oraz inteligentne funkcje zarządzania opracowane w wyniku inicjatywy Project eLiza - programu, którego celem jest stworzenie systemów samozarządzających. IBM eServer x300 DC Power został wyposażony w oprogramowanie IBM Director. Jest to program do zarządzania systemem wykorzystujący technologie zgodne z inicjatywą Project eLiza i zawierający narzędzie Software Rejuvenation, automatycznie przewidujące i rozwiązujące wystąpienie problemów.

eServer x330 DC Power Model może być wyposażony w maksymalnie dwa procesory Intel Pentium III 1,26 GHz i jest dostarczany m.in. wraz z oprogramowaniem IBM ServerGuide, służącym do konfiguracji systemu.

Oba nowe systemy mogą pracować zarówno pod kontrolą systemu Linux, jak i Microsoft Windows.

Urządzenia będą dostępne u dealerów w Polsce w IV kwartale br.

Więcej informacji o systemach eServer xSeries: http://www.ibm.com/pl/eservers/xseries


TOP 200