Komórki rządzą

Kolejne badania pokazują rosnącą popularność telefonów komórkowych w Polsce. Jak podaje dziennik Rzeczpospolita obecnie komórki ma 79 proc. Polaków. Zdaniem ekspertów liczba użytkowników komórek rośnie ze względu na dostępność i spadające ceny połączeń.

79 proc. z nas ma telefon komórkowy - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę IMAS International z Wrocławia. To wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy posiadanie komórki deklarowało 72 proc. badanych.

Na popularności telefonów komórkowych traci tradycyjna telefonia stacjonarna. W zeszłym roku telefon stacjonarny miało 63 proc. Polaków, obecnie tylko 56 proc.

Oprócz dużej dostępności, Polaków przekonuje do telefonii komórkowej również cena. "Olbrzymie znaczenie mają koszty. Połączenia w telefonii komórkowej stają się coraz tańsze, a ceny połączeń stacjonarnych nie spadają wystarczająco szybko" - uważa prezes UKE Anna Streżyńska.

Streżyńska uważa, że tym, co może uratować telefony stacjonarne, jest Internet. "Jeśli operatorzy zapewnią do niego szerokopasmowy dostęp po przystępnej cenie, to ta tendencja może się zatrzymać" - mówi.


TOP 200