"Komórki" WiFi z VoIP

Firma Skype zapowiedziała, że jeszcze w tym kwartale pojawią się na rynku cztery telefony różnych producentów obsługujące protokół VoIP (Voice-over-Internet Protocol). Urządzenia do działania będą wykorzystywały sieci WiFi (dzięki temu możliwe będzie uzyskanie połączenie VoIP bez udziału komputera).

"Komórki" WiFi z VoIP

Telefon WiFi Belkin (F1PP000GN-SK) z obsługą VoIP

Nowe urządzenia wyglądem przypominają zwykłe telefony komórkowe. Dzięki nim będziemy mogli skorzystać z usługi VoIP Skype bez potrzeby korzystania z komputera PC. Wystarczy się tylko znaleźć w zasięgu hot-spotu aby swobodnie nawiązywać tanie połączenia. Nowe telefony obsługują zabezpieczenia WEP, WPA i WPA2 i według Skype pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale. Będą to modele firm: Belkin (F1PP000GN-SK), Edge-Core (WM4201), Netgear (SPH101) i SMC (WSKP100).

Dokładne ceny nowych urządzeń nie są jeszcze znane z wyjątkiem modelu firmy Belkin, który powinien pojawić się w sprzedaży na rynku amerykańskim już w przyszłym miesiącu w cenie 190 USD oraz modelu Edge-Core, który będzie można kupić jeszcze w tym miesiącu za 199 euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200