Komórki Ericssona z zakładów Flextronics

Firma Ericsson w ubiegłym tygodniu poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z firmą Flextronics, zapowiadającego przekazanie produkcji telefonów komórkowych w ręce Flextronics.

Firma Ericsson podpisała list intencyjny z firmą Flextronics zapowiadający przekazanie produkcji telefonów komórkowych w ręce Flextronics.

Flextronics przejmie wszystkie związane z firmą Ericsson zakłady produkcyjne w Brazylii, Malezji, Szwecji (Linköping i Pilängen), Wielkiej Brytanii (Carlton i Scunthorpe) oraz część amerykańskich zakładów w Lynchburgu (stan Wirginia), jednak nie będzie obejmowała spółek joint venture w Chinach. Prace badawczo-rozwojowe będą nadal prowadzone w Lund i Kista (Szwecja) oraz Raleigh (USA) i Basingstoke (Wielka Brytania). Aparaty mają być nadal sprzedawane pod marką Ericsson.

Ericsson przewiduje, że światowy rynek telefonów komórkowych osiągnie w 2001 r. nasycenie 500-540 mln komórek (w ub.r.: 405-415 mln komórek).

Umowa wejdzie w życie 1 kwietnia 2001 r. Do tego czasu mają zostać uregulowane wszystkie szczegóły transakcji, a także kwestie formalno-prawne. Jak oświadczył Jan Wäreby – wiceprezes działu produktów konsumenckich Ericssona: „Sojusz z firmą Flextronics i zmiana funkcjonowania, umożliwi firmie Ericsson osiągniecie lepszej elastyczności produkcji i szybsze reagowanie na zapotrzebowanie rynku, wobec istotnych zmian zachodzących na światowym rynku telefonów komórkowych.”

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200