Komórka ze skanerem

Firma NTT DoCoMo znalazła sposób na złodziei telefonów komórkowych. Na japońskim rynku pojawiły aparaty, które wyposażone zostały w możliwość rozpoznawania odcisków palców użytkownika.

Produkcją takich aparatów (model F505i) zajęła się firma Fujitsu. Ich użytkownicy zamiast podawania hasła dostępu do telefonu lub kodu PIN mogą po prostu przyłożyć do urządzenia swój palec - skaner lini papilarnych umieszczony jest na dole klawiatury aparatu.

Zainteresowanych aparatem F505i zmartwi wiadomość, że urządzenie jest oparte na japońskim formacie PDC (Personal Digital Communications), tym samym nie będzie mogło działać w innych państwach. Przedstawiciel operatora telefonii komórkowej stwierdził, że to, czy DoCoMo zdecyduje się sprzedawać telefony z technologią rozpoznawania odcisków palców w innych krajach, zależeć będzie od popytu na F505i w Japonii.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Androida otrzymują fałszywe SMS-y na temat Covid-19

"Nowa technologia, która pojawia się w telefonach F505i jest naprawdę skutecznym i łatwym sposobem na zabezpieczenie swojego aparatu" – powiedział przedstawiciel firmy Fujitsu. DoCoMo jest jednym z największych operatorów telefonii komórkowej na świecie - firma ma ponad 46 mln klientów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200