Komórka jako narzędzie uwierzytelniania

RSA Security oferuje RSA Mobile - rozwiązanie umożliwiające wykorzystanie zarejestrowanych w swojej bazie numerów telefonów GSM, na które wysyłane są jednorazowe kody dostępu.

Jednym z fundamentalnych problemów przy udostępnianiu aplikacji i kluczowych informacji przez Internet jest ich bezpieczeństwo, a w szczególności uwierzytelnianie ich użytkowników. Podstawowym i często akceptowalnym środkiem jest ochrona hasłem, jednak bardziej krytyczne zasoby wymagają silniejszych metod, takich jak: tokeny, karty chipowe itp. Wadą takich rozwiązań, jest konieczność fizycznego przekazania użytkownikowi jakiegoś urządzenia.

Użytkownik rozwiązania RSA Mobile poprzez przeglądarkę internetową łączy się z chronionym zasobem, gdzie musi podać swój identyfikator oraz PIN.

Zobacz również:

  • Progress wprowadza nową wersję oprogramowania Flowmon
  • 5 produktów VMware wymaga załatania poważnych luk w zabezpieczeniach
  • Na rynku pojawił się pierwszy router Wi-Fi 7

Oprogramowanie RSA Mobile Agent przekazuje dane do serwera Mobile, który po weryfikacji PIN wysyła użytkownikowi wiadomość sms zawierającą kod dostępu do zasobu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200