Komisja nie idzie na ugodę

W prowadzonym przeciw Microsoftowi postępowaniu antymonopolowym Komisja Europejska odrzuciła propozycję MS w sprawie dotyczącej odtwarzacza plików multimedialnych. Koncern zadeklarował gotowość załączania do komputerów sprzedawanych wraz z systemem Windows aplikacji swoich konkurentów.

Informacje o decyzji komisji pochodzą z anonimowych źródeł. Przedstawiciele Microsoftu jak na razie nie potwierdzili tych doniesień, zarzucając jednak swoim konkurentom chęć storpedowania prowadzonych przez firmę negocjacji.

Microsoft nie chce dopuścić do precedensu, który zapoczątkuje wydzielenie oprogramowania Windows Media Player z systemu Windows i konieczność sprzedawania go jako osobnej aplikacji. Innym rozwiązaniem problemu jaki rozważa KE jest zobligowanie Microsoftu do dystrybuowania konkurencyjnch odtwarzaczy plików multimedialnych bezpośrednio z systemami Windows. Komisja jest zdania, że samo dołączanie płyt CD z takimi aplikacjami do komputerów z zainstalowanym systemem Windows, nie wpłynie na podniesienie szans rynkowych konkurencyjnych odtwarzaczy.

Zobacz również:

  • Think Tank PE: 39 proc. Europejczyków nie jest świadomych swoich praw w sieci
  • Produkcja 2 nm układów powinna rozpocząć się już w 2025 roku
  • Apple naraża się na kłopoty w Europie - chodzi o Apple Pay
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200