Komisja Europejska zgadza się na fuzję Vivendi, Seagram i Canal Plus

Zdaniem analityków, fuzja ta - choć mniejsza niż połączenie AOL i Tme Warnera - może mieć podobne rynkowe skutki.

Komisja Europejska wyraziła warunkową zgodę na połączenie Vivendi, francuskiej grupy medialnej, kanadyjskiego koncernu rozrywkowego Seagram oraz Canal Plus, największego europejskiego operatora płatnej telewizji kodowanej. Wartość transakcji, w wyniku której powstanie firma Vivendi Universal, jest szacowana na ok. 34 mld USD.

W wydanym w piątek oświadczeniu przedstawiciele Komisji poinformowali, że Vivendi zgodziła się na sprzedaż posiadanych przez nią 23% akcji brytyjskiego operatora telewizji satelitarnej BSKyB. Ponadto francuski koncern zgodził się na zapewnienie konkurencyjnym płatnym telewizjom dostępu do filmów produkowanych przez Universal Studios, należące obecnie do Seagram.

Vivendi przystała także na propozycję umożliwienia innym portalom, konkurencyjnym w stosunku do portalu Vizzavi utworzonego wraz z Vodafone, dostępu do utworów wyprodukowanych przez Universal Music przez pięć lat.

***

Vivendi przejmuje Seagram i Canal+

Fuzja AOL z Time Warner czeka na decyzję amerykańskich komisji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200