Komisja Europejska zgadza się na fuzję HP-Compaq

Przedstawiciele komisji oświadczyli, iż połączenie gigantów nie wpłynie na zmniejszenie konkurencyjności na rynku komputerowym w Europie.

Wczoraj Komisja Europejska pozytywnie zaopiniowała fuzję koncernów Hewlett-Packard i Compaq Computer. Komisja w swoim stanowisku stwierdziła, iż połączenie korporacji nie wpłynie na zmniejszenie konkurencyjności na rynku komputerowym w Europie. Jednocześnie, zdaniem komisji, fuzja nie powinna wpłynąć na monopolizację rynku komputerów PC, serwerów, notebooków czy palmtopów.

Gartner Dataquest oszacowała, iż połączone w jeden podmiot spółki Hewlett-Packard i Compaq będą posiadać 22-procentowy udział w rynku komputerów PC i 47-procentowy na rynku serwerowym.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

Wstępne porozumienie w sprawie fuzji obu koncernów podpisane zostało 4. września 2001 r. Sfinalizowanie fuzji spodziewane jest w połowie tego roku, jednak niezbędna jest jeszcze akceptacja amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu oraz walnych zgromadzeń akcjonariuszy obu koncernów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200