Komisja Europejska: odbieranie niechcianej poczty kosztuje użytkowników miliardy euro

Zdaniem organu Unii, aż 10 mld euro rocznie kosztuje internautów opłata za połączenia z siecią, tylko w celu odebrania niepożądanej korespondencji.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej szacują, że odbieranie niechcianej poczty elektronicznej, tzw. spamu, kosztuje internautów na całym świecie 10 mld euro rocznie. Jest to kwota, jaką płacą oni za połączenia z siecią, tylko w celu odebrania tej niepożądanej korespondencji.

Badania przeprowadzone na zlecenie Komisji wykazały, że jest to poważny problem zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w państwach Unii Europejskiej. Program badań jest elementem działań podejmowanych przez Komisję, które mają dbać o to, aby rozwój Internetu nie zagrażał prywatności i bezpieczeństwu danych w Europie.

Zobacz również:

  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android

"Jeśli konsumenci poczują, że ich prywatność jest odpowiednio zabezpieczana, serwisy internetowe, które są ważnym elementem na rynku miejsc pracy w Europie, będą kwitnąć" - stwierdziła Komisja w oficjalnym komunikacie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200