Kolorowy, ciekłokrystaliczny papier

Firma E Ink podczas wystawy FPD International w Jokohamie zaprezentowała ulepszoną wersję płaskiego wyświetlacza (flat panel display), która dzięki zastosowaniu specjalnego filtra, może wyświetlać obraz w kolorze.

Kolorowy, ciekłokrystaliczny papier

Elektroniczny "papier" od E Ink

Wyświetlacz oparty jest na produkowanych obecnie wyświetlaczach monochromatycznych E Ink, które można znaleźć m.in. w czytniku książek elektronicznych Sony Librie. Wymieniony powyżej filtr opracowany został przez firmę Toppan Printing).

Zaprezentowany w Jokohamie prototyp dysponuje ekranem o przekątnej 6 cali, o rozdzielczości 400x300 pikseli. Wyświetlacz jest refletywny, co oznacza, że wykorzystuje światło zewnętrzne, odbite od powierzchni panelu. E Ink przewiduje, że wyświetlacze w tej technologii wejdą do sprzedaży przed końcem 2006 r. Mogą one znaleźć ewentualne zastosowania w bankomatach, aparatach cyfrowych i telefonach komórkowych.

Zobacz również:

  • Apple testuje kolorowy ekran typu e-ink

Producent zamierza również wprowadzić elastyczne wersje wyświetlacza.

Więcej informacji: E Ink.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200