Kolorowy Palm m505

Scientific dystrybutor palmtopów Palm, wprowadził na rynek nowy model Palma m505 wyposażonego w kolorowy wyświetlacz LCD.

Scientific dystrybutor palmtopów Palm, wprowadził na rynek nowy model Palma m505 wyposażonego w kolorowy wyświetlacz LCD.

Uwagę zwraca ciekawy projekt srebrnej obudowy, niewielkie waga oraz rozmiary .

Palm m505 jak na urządzenie tego typu posiada wysokiej klasy kolorowy wyświetlacz LCD. Urządzenie współpracuje z komputerami PC i z Mac oraz rozpoznaje pismo ręczne. Obsługa funkcji i programów, typu wybieranie ikon, wprowadzanie danych, pisanie po ekranie, etc. - podobnie jak w innych modelach Palm - odbywa się za pomocą specjalnego rysika. Dane można też wprowadzać za pomocą wyświetlanej na dole ekranu wirtualnej klawiatury (opcjonalnie za pomocą składanej klawiatury zewnętrznej).

Duży wybór aplikacji pozwala użytkownikowi Palma m505 obsługiwać min.: pocztę elektroniczną, surfować po Internecie, wysyłać wiadomości SMS, czytać książki elektroniczne oraz modyfikować dokumenty na ekranie palmtopa. Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji notatnik, terminarz, listę zadań, a także indywidualnie programowane alarmy (do wyboru: dźwiękowe, wibrujące oraz z mrugającą diodą LED). Dla osób często podróżujących przewidziano przewodnik po strefach czasowych.

Palm m505 wyposażono w slot SD/MMC oraz złącze szeregowe. Dzięki temu produkt można rozszerzać o kamery cyfrowe, modemy, odtwarzacze MP3, GPS, czytniki kodów kreskowych, moduły Bluetooth i inne urządzenia zewnętrzne.

Zainstalowany system operacyjny to PalmOS 4.0. m505 zasilany jest z akumulatorów litowo – jonowo – polimerowych (ok. 4 tygodnie pracy bez doładowania i posiada 8 MB pamięci RAM. Innowacją w stosunku do poprzednich modeli produkowanych przez firmę jest podstawka HotSync z portem USB.

Wymiary: 114 x 79 x 10 mm; masa 128 g

Więcej informacji:

Scientific S.A.

Warszawa ul. Puszczyka 9

tel. (022) 644-85-58

www.x1.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200