Kolorowy DeskJet 540

Hewlett-Packard wprowadza 6 marca br. na polski rynek DeskJet 540, najnowszy model drukarki atramentowej, oferującej możliwość wydruku w kolorze.

Hewlett-Packard wprowadza 6 marca br. na polski rynek DeskJet 540, najnowszy model drukarki atramentowej, oferującej możliwość wydruku w kolorze.

Urządzenie, przeznaczone dla użytkowników indywidualnych, oferuje rozdzielczość 600x300 dpi i szybkość drukowania do 12 str./min przy stosowaniu głowicy z czarnym tuszem oraz 3-6 str./min i 300x300 dpi przy wydrukach kolorowych. Drukarka należy do tańszych w swojej klasie. W Computerworld nr 4 z 23 stycznia br. przedstawiliśmy wyniki testu porównawczego kilku atramentowych drukarek kolorowych, w tym także tego modelu Hewlett-Packarda.

DeskJet 540 nie zawiera w oznaczeniu literki C co jest związane ze zmianą polityki firmy, która postanowiła, że wszystkie nowe modele drukarek atramentowych będą standardowo miały możliwość druku w kolorze.

Drukarka jest wyposażona w 512 kB RAM, 4 rodzaje wewnętrznych fontów z polskimi literami w standardzie Latin II oraz podajnik papieru i pozwala na drukowanie na zwykłym papierze kserograficznym, foliach, kopertach oraz papierze powlekanym lub specjalnym firmowym. Maksymalny format kartek akceptowany przez drukarkę to 216x356 mm (amerykański format Legal). DeskJet 540 pozwala na wymianę rodzaju głowicy z atramentem - można korzystać z pojemnika zawierającego tylko tusz czarny lub głowicy z pojemnikami zawierającymi atramenty kolorowe (CMY - cyan, magenta, yellow). Głowice drukujące są takiego sameego typu jak stosowane w przenośnej drukarce DeskJet 320. Standardowo drukarka jest sprzedawana wraz z głowicą zawierającą tylko tusz czarny, a głowicę z tuszami kolorowymi trzeba dokupić oddzielnie.

Wraz z urządzeniem dostarczany jest oddzielny zasilacz sieciowy, zwięzła instrukcja obsługi w języku polskim oraz dwie dyskietki ze sterownikami dla systemów Windows i DOS oraz 14 skalowalnymi fontami TrueType for Windows. Program dla DOS umożliwia sterowanie parametrami drukarki, gdyż jej panel kontrolny zredukowany jest do dwóch przycisków: włącznika sieciowego oraz przycisku przywracającego początkowe ustawienia (reset). Zarówno pod systemem DOS, jak i Windows drukarka jest kontrolowana wyłącznie programowo i obsługuje język opisu strony PCL3. Drukarka jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych - producent nie zaleca wykorzystywania jej w sieciach komputerowych.

Według zapewnień przedstawicieli Hewlett-Packarda, cena DeskJet 540 powinna być taka sama jak starszego modelu DeskJet 520, czyli ok. 710 zł + VAT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200