Kolorowe wydruki HP

Laserowy kolor Hewlett-Packarda dla dużych i średnich firm.

Laserowy kolor Hewlett-Packarda dla dużych i średnich firm.

Hewlett-Packard wprowadził na rynek nowy model kolorowej - Color LaserJet 5. Ma ona rozdzielczość 300 dpi i jest dostępna w dwóch wersjach - Color LaserJet 5 i 5M, które różnią się standardowym wyposażeniem. Model 5M ma zainstalowany interpreter PostScriptu oraz kartę sieciową JetDirect z gniazdami Ethernet 10Base-T i 10Base2 oraz LocalTalk. Color LaserJet 5 może być opcjonalnie wyposażony w funkcje sieciowe. Drukarka jest przeznaczona przede wszystkim dla dużych i średnich firm, które chcą mieć możliwość przygotowania wysokiej jakości kolorowych raportów, prezentacji na foliach lub szybkiego drukowania materiałów informacyjnych czy reklamowych w małej liczbie egzemplarzy.

W drukarce zastosowano nową technologię Image REt 1200, która umożliwia uzyskiwanie płynnych przejść barwnych i miliony kolorów dzięki sterowaniu ilością nakładanego toneru, mieszaniu do 4 kolorów w pojedynczym punkcie obrazu oraz tworzeniu obrazu bezpośrednio na światłoczułym bębnie. Dzięki temu, mimo względnie niskiej rozdzielczości, urządzenie pozwala na uzyskanie wysokiej jakości kolorowych obrazów o czystych i wyrazistych barwach. Wydruk tekstu czarnego lub kolorowego również ma wysoką jakość, choć nie jest on tak ostry i wyraźny, jak np. z drukarki LaserJet 4 o rozdzielczości 600 dpi.

Drukarka jest standardowo wyposażona w podajnik na 250 kartek papieru lub 50 folii formatu A4/Letter - można stosować papier zwykły lub powlekany. Dostępny jako opcja dodatkowy podajnik pozwala na wydruk na papierach o większym rozmiarze do 11" x 17", ale tylko obrazów monochromatycznych. Umożliwia on też podawanie pojedynczych kartek. Urządzenie ma ograniczony zakres dostępnych materiałów podłoża - nie pozwala, niestety, drukować na kopertach lub nalepkach.

Color LaserJet 5 jest wyposażony w niezależne pojemniki na tonery, których zawartość jest uzupełniana z zewnętrznych pojemników przez dosypywanie proszku. Zarówno instalacja urządzenia, oprogramowania sterującego, jak i obsługa drukarki są łatwe i nie sprawiają problemów.

Nominalna szybkość druku wynosi 10 str./min (mono) lub 2-3 str./min (kolor), a dopuszczalna wydajność to 30 tys. str./miesiąc. Standardowo Color LaserJet 5 jest wyposażona w 20 MB RAM (maks. 84 MB), a model 5M w 36 MB RAM (maks. 76 MB).

***

Laserowa drukarka kolorowa Color LaserJet 5/5M

Producent: Hewlett-Packard Co.

Przedstawicielstwo: Hewlett-Packard Polska, Warszawa, tel. 608 77 00, fax 608 76 00

Cena: ok. 6-7,5 tys. USD zależnie od modelu i wyposażenia


TOP 200