Kolejny zyskowny kwartał AMD

Advanced Micro Devices (AMD), bezpośredni rywal Intela, podał wyniki za II kw. roku finansowego 2000, który okazał się trzecim z kolei zyskownym kwartałem dla firmy. Producent wypracował zysk netto ...

Advanced Micro Devices (AMD), bezpośredni rywal Intela, podał wyniki za II kw. roku finansowego 2000, który okazał się trzecim z kolei zyskownym kwartałem dla firmy.

Producent wypracował zysk netto w wysokości 207,1 mln USD, przy przychodach rzędu 1,2 mld USD. W analogicznym okresie w zeszłym roku firma odnotowała stratę netto w wysokości 162 mln USD i przychody 595 mln USD.

"Drugi kwartał był kolejnym wspaniałym kwartałem" - krótko podsumował wyniki finansowe Hector de Ruiz, prezes i dyrektor operacyjny AMD. Dodał też, że choć najwięcej sprzedano procesorów K6-2, to szczególnym powodzeniem cieszyły się procesory firmy 7. generacji - Athlon, przeznaczony dla bardziej wymagających odbiorców i Duron, skierowany na rynek low-end. "Sprzedaliśmy już setki tysięcy tych jednostek" - powiedział H. de Ruiz.

***

Polska premiera procesorów Duron

Zyski Intela w II kw. przewyższyły oczekiwania analityków

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200