Kolejny zakup Microsoftu

Korporacja ogłosiła wczoraj, że kupuje firmę Suplari. To start-up mający swoją siedzibę w Seattle (USA), specjalizujący się w projektowaniu oprogramowania wykorzystującego sztuczną inteligencję, które zarządza wydatkami firmy. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Microsoft

Microsoft planuje połączyć flagowy produkt tej firmy (jakim jest narzędzie Suplari Spend Intelligence Cloud) ze swoją platformą Microsoft Dynamics 365, wzbogacając w ten sposób swoją ofertę ERP/CRM o nowe możliwości. Będą to kolejne moduły „insights”, które pomogą firmom przekształcać dane pochodzące z takich źródeł, jak umowy, zamówienia, faktury czy wydatki, w przydatne w procesie zarządzania nią informacje.

Razem z Dynamics 365, technologia Suplari Spend Intelligence Cloud pomoże klientom zarządzać finansami, wykorzystując sztuczną inteligencję do automatyzacji analizy bieżących danych i wzorców historycznych z wielu źródeł. Pomoże to im podejmować decyzje dotyczące finansów, wybierając najlepsze w punktu widzenia efektywności biznesowej rozwiązanie.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200