Kolejny sukces Wrocławia

Do trzystu osób zatrudni we Wrocławiu Genpact, spółka hinduskiej firmy i koncernu General Electric, donosi dzisiejsza Rzeczpospolita. Wrocław to jedna z metropolii, która ma największe doświadczenia w przyciąganiu inwestorów zagranicznych. Dlatego też można przypuszczać, że to nie koniec boomu.

Do trzystu osób zatrudni we Wrocławiu Genpact, spółka hinduskiej firmy informatycznej i General Electric, donosi dzisiejsza Rzeczpospolita. Całkowity koszt inwestycji może wynieść nawet kilkanaście milionów dolarów.

Pod koniec września swoje centrum chce otworzyć we Wrocławiu hinduski KPIT Cummings. Firma zatrudni 500 pracowników, przede wszystkim informatyków i księgowych znających język niemiecki, którzy zajmą się obsługą finansowo-księgową klientów z Europy Zachodniej, dotychczas obsługiwanych przez biura w Indiach i Wielkiej Brytanii.

To już piąte centrum obsługi finansowo-księgowej we Wrocławiu. Do tej pory swoje placówki otworzyli m.in. HP, Whirpool, i Volvo. Ta ostatnia firma była tak zadowolona z funkcjonowania zakładu produkcyjnego i działu badań i rozwoju, że kilka lat temu zdecydował się na lokalizację we Wrocławiu także centrum rozliczeniowego.

Wrocław to jedna z metropolii, która ma największe doświadczenia w przyciąganiu inwestorów zagranicznych. Dlatego też można przypuszczać, że to nie koniec boomu. Jak donosi Rzeczpospolita w kolejce do inwestycji czekają m.in. UPS i niemiecka firma motoryzacyjna Diehl Control.