Kolejny serwer z Itanium 2

Na rynku pojawił się 64-bitowy serwer adresowany do dużych przedsiębiorstw, oparty na procesorach Itanium 2. Serwer nosi nazwę Primergy RXI600 i jest produkowany przez Fujitsu Siemens.

W serwerze przystosowanym do montowania w szafie można instalować pamięć RAM o maksymalnej pojemności 32 GB (PC2100 DDR-SDRAM) i od 1 do 4 procesorów Itanium 2 (1,5 GHz), z pamięcią podręczna L3 o pojemności 6 MB.

Serwer ma wysokość 4U i może obsłużyć 3 dyski twarde o łącznej pojemności do 438 GB. Na płycie głównej serwera znajdują się: 2 kontrolery U320 SCSI, jednokanałowy kontroler LSI MegaRAID PCI i 8 gniazd PCI-X (wymiana kart na gorąco). Konfigurację dopełniają zapasowe zasilacze i wentylatory.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11

Zainteresowanie architekturą 64-bitową ciągle wzrasta, ponieważ na rynek wchodzą kolejne aplikacje tej rodziny, takie jak np. Microsoft Windows Server 2003 64-bit Edition oraz 64-bitowa wersja serwera Microsotf SQL Server.

Dodatkowe informacje: http://www.fujitsu-siemens.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200