Kolejny dobry kwartał Cisco

W II kw. swojego 2004 r. obrachunkowego Cisco zarobiło 1,3 mld USD przy przychodach na poziomie 5,4 mld USD. Wyniki finansowe producenta urządzeń sieciowych były wyższe od wcześniejszych prognoz oraz przewidywań analityków.

Kolejny dobry kwartał Cisco

Wyniki finansowe Cisco 2000-2004 (lata obrachunkowe)

Po pierwszych sześciu miesiącach roku Cisco Systems ma 10,5 mld USD obrotu i 2,4 mld USD zysku netto. Dostawy przełączników sieciowych w IV kw. stanowiły 39 proc. przychodów firmy, a routerów ok. 26 proc. Reszta to usługi (15 proc.) oraz rozwiązania z zakresu telefonii IP, bezpieczeństwa i pamięci masowych (19 proc.).

John Chambers, szef Cisco Systems stwierdził, że na dobry wynik finansowy firmy jest efektem wzrostu budżetów inwestycyjnych przedsiębiorstw i dowodem ożywienia gospodarczego. W III kw. obrachunkowym Cisco spodziewa się uzyskać 1 proc. - 3 proc. wzrost przychodów w ujęciu kwartalnym i ok. 20 proc. w ujęciu rocznym.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200