Kolejny adapter Powerline

Netgear wprowadził do swojej oferty nowy adapter typu Powerline. Urządzenie o nazwie XE103 transferuje dane z szybkością do 85 Mb/s przez domową sieć elektryczną i jest kompatybilne z wcześniejszymi urządzeniami Powerline, pracującymi w standardzie HomePlug 1.0.

Kolejny adapter Powerline
XE103 umożliwia zainstalowanie sieci szerokopasmowej w każdym pomieszczeniu w domu, bez konieczności układania przewodów sieci lokalnej. Jedyny wymóg to obecność podłączonego do sieci energetycznej gniazda elektrycznego. Szybkość połączenia jest regulowana automatycznie.

Jedno urządzenie podłącza się do routera, drugie do komputera lub innego urządzenia które będzie korzystać z sieci, bez żadnych dodatkowych instalacji. Urządzenia rozpoznają się automatycznie i nawiązują między sobą połączenie szyfrowane DES. Użytkownicy Windows mają do dyspozycji dodatkowe oprogramowanie do zarządzania parametrami sieci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200