Kolejne testowe wydanie IE11

Microsoft udostępnił drugą wersję testową przeglądarki IE11 dla Windows 7. Wydanie opisane jako Release Preview jest wyposażone w większość funkcji i narzędzi, które znajdą się w wersji finalnej.

IE11 dla Windows 7 jest programem bardzo zbliżonym do Internet Explorera 11, będącego elementem Windows 8 – aczkolwiek istnieje kilka różnic pomiędzy nimi. Przede wszystkim, wersja dla Windows 8 jest silniej przystosowana do obsługi dotykiem oraz gestami (wydanie dla Win7 lepiej współpracuje z klawiaturą i myszą). Różnicą jest również lokalizacja paska adresowego (w wersji dla "siódemki" jest on w tradycyjnym miejscu na górze interfejsu, w wydaniu dla "ósemki" – na dole, spójnie z filozofią kafelkowego interfejsu Modern) oraz brak obsługi opracowanego przez Google protokołu SPDY w wydaniu dla Win7.

Microsoft twierdzi, że IE11 dla Windows 7 działa w tym systemie o 37% szybciej niż Google Chrome, 31% szybciej niż Mozilla Firefox oraz 41% szybciej niż Apple Safari. Warto tu odnotować, że koncern powołuje się tu na benchmark SunSpider (mimo iż w przeszłości Microsoft zwykł deprecjonować wyniki testów wykorzystujących JavaScript).

Zobacz również:

  • Nagrobek Microsoft Internet Explorer z Korei Południowej viralem
  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu

Udostępniona właśnie wersja testowa jest drugą z kolei – pierwszą było opublikowane kilka miesięcy temu wydanie Developer Preview. Microsoft na razie nie podał dokładnego terminu udostępnienia gotowego IE11 dla Win7 – koncern potwierdził jedynie, że nastąpi to jeszcze tej jesieni.

Program pobrać można ze strony Microsoftu (można go zainstalować w systemie Windows 7 SP1).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200