Kolejne problemy z CarPlay po aktualizacji do iOS 16.4.1

Zapowiedziano już poprawkę, która pojawi się wraz z aktualizacją do iOS w wersji 16.5.

Firma Apple ostatnimi czasy miała problemy ze stabilnością działania swojego systemu łączności smartfonów iPhone z systemami inforozrywki w samochodach - Apple Carplay.

Interfejs Apple CarPlay
Źródło: Dimitri Karastelev / Unsplash

Interfejs Apple CarPlay

Źródło: Dimitri Karastelev / Unsplash

Użytkownicy smartfonów firmy Apple, które zostały zaktualizowane do najnowszej aktualnie wersji iOS 16.4.1 łatającej dwie poważne luki w zabezpieczeniach narzekają na stabilność działania Apple CarPlay. W zależności od posiadanego urządzenia oraz auta mogą wystąpić problemy z połączeniem z usługą.

Zobacz również:

  • Tim Cook opowiada w jaki sposób korzysta z gogli Vision Pro
  • Google i Apple w niełatwej walce o rynek automotive
  • Samsung Galaxy AI będzie darmowe do końca przyszłego roku

Wcześniej podobne problemy pojawiły się po jednej z łatek bezpieczeństwa dla poprzedniej wersji iOS 15 w 2022 roku.

W przypadku problemów z działaniem Apple CarPlay zaleca się sprawdzenie przewodu USB. Musi on posiadać certyfikat Made for iPhone. Dobrym pomysłem jest usunięcie sparowanego auta z poziomu ustawień telefonu oraz wykasowanie smartfona z systemu inforozrywki. Ponowne łączenie może pomóc rozwiązać problem w oczekiwaniu na aktualizację do iOS 16.5.

Część użytkowników mających problemy z działaniem Apple CarPlay na iOS 16.4.1 zdecydowała się na aktualizację do testowej komplikacji systemu iOS 16.5. Oprogramowanie to rozwiązuje problemy z łącznością z Apple CarPlay. Co istotne aktualizacja do wersji beta stała się ostatnimi czasy łatwiejsza. Apple zrezygnowało ze specjalnych profili. Zamiast nich pojawiła się stosowana opcja w ustawieniach systemu operacyjnego.

Firma Apple przygotowuje się aktualnie do wydania dużej aktualizacji Apple CarPlay, która może zadebiutować na konferencji WWDC na początku czerwca 2023 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200