Kolejne firmy otwierają polskie przedstawicielstwa

Firmy zagraniczne dotychczas nieobecne w Polsce lub w niewielkim stopniu zaangażowane na naszym rynku intensyfikują swoje działania. Poszukują nowych partnerów, otwierają przedstawicielstwa. Polski rynek chcą zawojować m.in. amerykańska firma Brocade Communications, kanadyjski Eicon Networks i holenderski Freecom Technologies.

Na początku października br. nastąpi oficjalne otwarcie biura Brocade Communications Systems w Polsce. Formalnie działa ono już od sierpnia. Szefem polskiego oddziału został Krzysztof Fingas, wcześniej pracujący m.in. w Sun Microsystems Poland. Brocade do tej pory działał wyłącznie przez partnerów. Firma jest producentem przełączników Fibre Channel wykorzystywanych do budowy systemów pamięci masowych, w tym sieci Storage Area Network.

Z kolei w drugiej połowie października kampanię promocyjną rozpoczyna kanadyjski Eicon Networks. Firma zamierza promować w Polsce platformę Diva Server umożliwiającą integrację różnych aplikacji telekomunikacyjnych, m.in. do obsługi faksów, systemów unified messaging, telefonii komputerowej i zdalnego dostępu.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Bezpieczne usuwanie danych

Od początku września br. kampanię promocyjną rozpoczyna holenderska firma Freecom Technologies, producent sprzętu do archiwizacji danych. Freecom oferuje pamięci flash USB i przenośne dyski twarde. Firma zdecydowała się na rozszerzenie działań w Europie Środkowo-Wschodniej ze szczególnym uwzględnieniem właśnie rynku polskiego.

Więcej w tygodniku Computerworld nr 32/2004

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200