Kolejna wersja testowa SP2 dla XP

Wielkimi krokami zbliża się termin wydania ostatecznej wersji SP2. Jak mówi Matt Pilla - senior product manager koncernu z Redmond: "Naszym celem jest dostarczenie finalnego produktu tego lata". Zaktualizowana wersja testowa Service Packa 2 dla systemu Windows XP, prawdopodobnie dziś będzie dostępna na stronach Microsoftu. Jest to już druga, długo oczekiwana edycja o oznaczeniu RC2 (Release Candidate 2) przeznaczona głównie dla beta-testerów oraz developerów. Według informacji jakie podają przedstawiciele koncernu, ostatecznej wersji SP2 dla Windows XP możemy się spodziewać w lipcu.

Kolejna wersja testowa SP2 dla XP
Prawdopodobnie udostępniana właśnie edycja RC2 (Release Candidate), będzie ostatnią wersją testową i tak już opóźnionego Service Packa 2, którego premierę planowano na pierwszą połowę bieżącego roku. Przypomnijmy, iż pierwszy RC został udostępniony dopiero w marcu.

Zaktualizowana wersja RC2 Service Packa 2 dla Windows XP, w porównaniu do wersji RC1 nie wnosi dość znaczących zmian. Matt Pilla - senior product manager z Microsoftu tłumaczy: "Ponieważ zbliżamy się już do ostatecznej wersji kodu Service Packa 2 dla Windows XP, zmiany są w zasadzie kosmetyczne i obejmują głównie wskazówki od naszych testerów. Dotyczą one ogólnych usprawnień w stabilności, kompatybilności oraz użyteczności".

Zobacz również:

  • Windows 11 mniej popularny od Windowsa XP

Milla zapytany o plany udostępnienia przez koncern z Redmond trzeciej wersji RC lub odświeżenia edycji RC2 odpowiada: "Nie chciałbym zbytnio spekulować na ten temat, gdyż wiele czynników zależy od naszych wewnętrznych procesów projektowania oraz sygnałów ze strony użytkowników zaangażowanych w testowanie. Naszym celem jest dostarczenie finalnego produktu tego lata". Tak jak i wersja RC1, druga edycja testowa Service Packa 2 dla Windows XP będzie dostępna publicznie. "Tak jak i poprzedni RC, jest on jednak przeznaczony głównie dla developerów, którzy mogą przeprowadzić na nim testy kompatybilności i poinformować nas o ich wynikach" - podkreśla senior product manager Microsoftu.

Ostateczna wersja SP2 dla Windows XP oczekiwana i postrzegana jest przez analityków oraz użytkowników, niemal jak nowa wersja systemu operacyjnego. Zawierać ona będzie szereg aktualizacji, które skupią się wokół czterech, podstawowych kategorii: ochrona sieci, ochrona pamięci, bezpieczeństwo poczty elektronicznej i zapewnienie bezpieczeństwa komputera podczas korzystania z Internetu.

Windows XP Service Pack 2 RC2 do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3743/Windows.XP.Service.Pack.2.RC2.html

Przy okazji przypominamy, iż Microsoft zamierza wydać 300 mln USD na 'upowszechnienie' drugiego zestawu poprawek dla systemu Windows XP (szerzej o tym w artykule: "Microsoft: 300 mln USD na popularyzowanie SP2" -http://www.pcworld.pl/news/67011.html ).

Więcej informacji:

http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/winxppro/sp2preview.mspx

"Service Pack 2 - Windows XP wreszcie bezpieczny?":

http://www.pcworld.pl/news/63636.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200