Kolejna premiera telefonii VoIP

Po premierze telefonii głosowej IP firmy Matra Nortel Communication na genewskich targach Telecom 99 pierwsze handlowe wersje przekazów VoIP działające w rozproszonej sieci korporacyjnej będą dostępne w II kwartale 2000 r.

Po premierze telefonii głosowej IP firmy Matra Nortel Communication na genewskich targach <i>Telecom 99</i> pierwsze handlowe wersje przekazów VoIP działające w rozproszonej sieci korporacyjnej będą dostępne w II kwartale 2000 r.

Rozwiązania telefonii IP funkcjonują z internetowym protokołem transmisji danych na flagowym modelu centrali abonenckiej MC6500 Matra Nortel Communications i są przeznaczone dla klientów środowiska biznesowego działających w Inca (<i>Internet Communication Architecture</i>). Możliwe są dwa rozwiązania: tradycyjne, polegające na modernizacji istniejących systemów głosowych <b>MC6500IP<b/> wraz z nakładką <b>MercatorIP</b>, i bardziej nowoczesne wymagające całkowitej przebudowy sieci na IP z wykorzystaniem architektury systemów <b>Inca M7500</b>. Matra Nortel Communication dostarcza już wiele własnych terminali do tych systemów: IP Etherset (i2004), <i>webphone</i> z interfejsem IP (i3215), terminale H.323 oraz telefony <i>softphone</i> przeznaczone do komputerów klasy PC. Pierwsze testy na „żywych organizmach” rozpoczęto na przełomie upływającego stulecia, masowa produkcja urządzeń (dostarczanych również na polski rynek przez firmę MCX, wcześniej - Medicomp) zacznie się w drugim kwartale br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200