Kolejna polska firma postawiła na rozwiązanie IT firmy IFS

Nicromet (polska firma z branży metalurgicznej) zdecydowała się wdrożyć system ERP, zaprojektowany przez IFS Applications, dostawcę oprogramowania dla przedsiębiorstw. Umowa przewiduje, że wdrożeniem całego systemy zajmie się firma Delegate IT, która jest partnerem IFS.

IFS

Nicromet poszukiwał od jakiegoś czasu systemu informatycznego, który wesprze procesy związane z pozyskaniem, obsługą i rozliczaniem materiałów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Ważna była również obsługa procesu doboru materiałów, jak również możliwość precyzyjnego śledzenia ich przepływu, co ułatwia kontrolę kosztów produkcji na każdym jej etapie.

Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy ofert dostawców systemów ERP firma Nicromet zdecydowała się na rozwiązanie IFS ze względu na funkcjonalność dopasowaną do potrzeb branży produkcyjnej oraz duże doświadczenie branżowe dostawcy zarówno w kraju, jak i za granicą.

Zobacz również:

  • 3 sposoby wykorzystania danych, analityki i uczenia maszynowego w automatyzacji testów
  • Działaj inteligentnie dzięki narzędziom BI
  • Spółka K-BIT postawiła na chmurę Oracle

System IFS Applications usprawni i ujednolici procesy biznesowe firmy Nicromet. Zapewni bieżące i scentralizowane nadzorowanie procesów rejestracji dostaw, spływu produkcji oraz logistyki we wszystkich zakładach Nicromet. Ponadto umożliwi analizy kontrolingowe kosztów produkcji zarówno z perspektywy doboru surowców, jak i wykorzystanych zasobów produkcyjnych.

Marek Głazowski, prezes IFS Poland & Europe East, mówi: „Branża produkcyjna to dla IFS jeden z kluczowych obszarów działania. Specjalizacja branżowa naszych rozwiązań zapewnia naszym klientom korzyści, które wzmacniają ich przewagę konkurencyjną. Cieszymy się, że nasza sprawdzona technologia wesprze firmę Nicromet w dalszym rozwoju działalności. Liczymy na długą i owocną współpracę”.

Start produkcyjny rozwiązania jest planowany na styczeń 2022 roku. Z systemu będzie korzystać 200 pracowników firmy Nicromet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200