Kolejna inwestycja IBM w segmencie analityki

Rozwiązania amerykańskiej spółki Vivisimo uzupełnią możliwości oprogramowania IBM m.in. w zakresie automatyzacji przetwarzania oraz swobodnej eksploracji rozbudowanych wolumenów danych.

Firma Vivisimo specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu analityki biznesowej oraz systemach przeszukiwania dużych wolumenów danych. Stosowne mechanizmy pozwalają na zautomatyzowanie wybranych działań związanych z przetwarzaniem danych biznesowych, a także integrację informacji pochodzących z różnych źródeł. Oprogramowanie jest oferowane w kilku wersjach zoptymalizowanych m.in. pod kątem specyfiki sektora administracji, czy logistyki.

Według przedstawicieli IBM technologie Vivisimo pozwolą w znacznym stopniu rozszerzyć możliwości dotychczasowych rozwiązań koncernu m.in. w zakresie możliwości swobodnej eksploracji najbardziej rozbudowanych zasobów informacyjnych - obsługiwane są zarówno dane uporządkowane, jak i nieustrukturyzowane. W zastosowaniach biznesowych funkcje bazujące na rozwiązaniach Vivisimo mają usprawnić procesy decyzyjne oparte na wnioskowaniu na bazie informacji pochodzących z rozmaitych źródeł, w tym rozproszonych repozytoriów danych. Wartości transakcji nie ujawniono.

Zobacz również:

Przejęcie amerykańskiej spółki Vivisimo to kolejny, ukierunkowany na rozszerzenie oferty narzędzi analityki biznesowej, zakup koncernu IBM. W połowie kwietnia przedstawiciele Big Blue poinformowali o zamiarze nabycia wyspecjalizowanej w rozwiązaniach klasy Business Intelligence spółki Varicent Software. Rozwijane przez nią rozwiązania wesprą ofertę IBM w zakresie raportowania opartego na rozproszonych danych biznesowych.


TOP 200