Kolejna firma udostępnia użytkownikom bezpłatnie narzędzie umożliwiające zdalną pracę

Avaya zdecydowała się udostępnić bezpłatnie wszystkim kwalifikującym się instytucjom edukacyjnym (w tym szkołom wyższym i uniwersytetom, a także organizacjom non-profit na całym świecie) pełną wersję biznesową swojego oprogramowania umożliwiającego zdalną pracę. Jak nietrudno się domyśleć, chodzi o włączenie się do walki z koronawirusem, a wspomniane narzędzie nosi nazwę Avaya Spaces.

Firma informuje, że wszystkie zainteresowane tą ofertą podmioty powinny zgłaszać się bezpośrednio do niej. Wtedy będą mogły bezpłatnie korzystać z oprogramowania Avaya Spaces do 31 sierpnia tego roku. Bezpłatna wersja oprogramowania Avaya Spaces umożliwia użytkownikom korzystanie z tele- i wideokonferencji w których może brać udział do 200 uczestników. Mogą oni prowadzić ze sobą czaty oraz udostępniać sobie pliki.

Avaya Spaces to proste rozwiązanie do obsługi spotkań w chmurze i pracy zespołowej, które integruje komunikację głosową, wideo, zarządzanie zadaniami i udostępnianie dokumentów. Z rozwiązania można korzystać poprzez przeglądarkę internetową lub urządzenie mobilne.

Zobacz również:

  • E-faktury: zmiany są nieuniknione

Avaya Spaces umożliwia użytkownikom tworzenie przestrzeni roboczych, w których mogą ze współpracować za pomocą komunikatora, wirtualnych spotkań i udostępniania treści. Rozwiązanie zapewnia jednolite środowisko do prowadzenia spotkań i pracy grupowej umożliwiając prostą, ekonomiczną i bezpieczną komunikację i pracę za pośrednictwem różnorodnych kanałów.

Komentując tę decyzję Łukasz Kulig (dyrektor zarządzający Avaya Polska) powiedział, „Avaya ściśle monitoruje sytuację związaną z epidemią koronawirusa, która dotyka ludzi na całym świecie. W obecnej chwili ogromne znaczenie ma powstrzymanie choroby, co wymaga ograniczenia podróży i bezpośredniego kontaktu pomiędzy ludźmi. Jako firma technologiczna oferująca rozwiązania do komunikacji i współpracy zdecydowaliśmy się wesprzeć te działania bezpłatne udostępniając rozwiązanie Avaya Spaces wszystkim instytucjom edukacyjnym i organizacjom non-profit. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą one mogły zachować ciągłość prowadzenia zajęć i zrealizować swoje cele edukacyjne pomimo zaistniałych okoliczności".

Szczegóły dotyczące oferty dla instytucji edukacyjnych dostępne są na tej stronie.

Wcześniej Microsoft znalazł podobny sposób na zwalczanie koronawirusa, udostępniając użytkownikom bezpłatnie na okres sześciu miesięcy swoje narzędzie do pracy grupowej noszące nazwę Teams. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: Avaya

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200