Koleje i koleiny satysfakcji klienta

TNS OBOP przedstawił w ramach TNS Telecoms Index z lutego br. wyniki kolejnego notowania zadowolenia klientów z usług operatorów telekomunikacyjnych. Rośnie liczba bardzo zadowolonych klientów Netii, odsetek bardzo zadowolonych w TP powrócił, po listopadowym „skoku” do przeciętnego poziomu.

Średni wskaźnik satysfakcji klientów z usług świadczonych przez operatorów telefonii stacjonarnej mierzony jest w skali od 1 do 10. Najwyższe noty uzyskała Netia - 7,8 punktu. Z pozostałych operatorów stacjonarnych, Telefonia Dialog uzyskała 7,2 punktu, a TP SA 6,3 punktu. Zbliżone do górnej granicy notowanej obecnie satysfakcji klientów oceny otrzymali operatorzy komórkowi. Średni wskaźnik satysfakcji klientów z ich wyniósł 7,7 w przypadku Idei oraz Ery i 7,5 w przypadku Plus GSM.

Przewodząca pod względem liczby „bardzo zadowolonych” (a więc tych, którzy przyznali 8, 9 i 10) klientów operatora stacjonarnego Netia notuje stały wzrost odsetka bardzo zadowolonych”. W I kwartale 2004 roku wynosił on 68% (Telefonia Dialog miała odpowiednio 55% „bardzo zadowolonych” klientów, a TP SA 33%). Tymczasem w ostatnim upublicznionym notowaniu poziomu zadowolenia klientów operatorów telekomunikacyjnych, dotyczącym listopada ub. roku Netia miała 58% "bardzo zadowolonych" (co i tak dawało jej pierwsze miejsce wśród operatorów stacjonarnych), Telefonia Dialog miała 56%.

Najmocniejszym akcentem tamtego notowania był wynoszący 7 punktów proc. wzrost odsetka bardzo zadowolonych w gronie klientów TP (najwyższe w historii notowanie wyniosło w listopadzie ub. roku 43%,http://www.cxo.pl/news/62072.html ). Jak widać TP nie potrafiła utrzymać wyniku uzyskanego w listopadowym „skoku” i notowanie satysfakcji jej klientów spadło do przeciętnie obserwowanego poziomu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200