Kogo powinien zatrudnić CIO?

Osoby specjalizujące się w serwisach społecznościowych, eksperci rozwiązań mobilnych, osoby z doświadczeniem w zarządzaniu procesami biznesowymi oraz praktycy zarządzania chmurami obliczeniowymi - to pracownicy, którzy powinni znaleźć się w nowoczesnym zespole działu informatyki.

CIO w swoich zespołach zaczynają dostrzegać poważne luki kopmetencyjne - wynika z badania przeprowadzonego przez amerykańską edycję Magazynu CIO oraz MIT Center for Information Systems Research (CISR). Najbardziej brakuje osób sprawnie poruszających się w zagadnieniach związanych z mediami społecznościowymi oraz technologią mobilną. 44% CIO twierdzi, że w ich firmach brakuje umiejętności współpracy, zaledwie 8% wymienia współpracę jako mocną stronę. Jednocześnie, 27% uważa, że brakuje w ich dziale umiejętności związanych z rozwijaniem technologii mobilnych, tabletów oraz innych nowych technologii.

Z badania wynika, że działy IT w firmach dodały do swoich tradycyjnych obowiązków tworzenia i utrzymywania rozwiązań, nowey: eksploatację technologii. To ciągły wysiłek aby skapitalizować platformy cyfrowe firmy, zagregowane dane i nowe technologie - oraz, jak twierdzą autorzy badania, nowa wartość dodana.

Zobacz również:

  • 10 rzeczy, które spędzają sen z powiek liderom IT

Eksploatacja technologii wymaga rozwijania możliwości cyfrowych przedsiębiorstwa, takich jak optymalizacja procesów, zarządzanie danymi, analityka biznesowa, wykorzystanie mediów społecznościowych do pracy grupowej. Badanie pokazuje, że 88% działów IT rozwija, pielęgnuje i utrzymuje te możliwości. Ponad jedna trzecia ankietowanych twierdzi, że ich dział ma większą odpowiedzialność za dostarczanie pracowników i ekspertyzy w ramach tych cyfrowych możliwości niż działy biznesowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200