Kogo powinien zatrudnić CIO?

Osoby specjalizujące się w serwisach społecznościowych, eksperci rozwiązań mobilnych, osoby z doświadczeniem w zarządzaniu procesami biznesowymi oraz praktycy zarządzania chmurami obliczeniowymi - to pracownicy, którzy powinni znaleźć się w nowoczesnym zespole działu informatyki.

CIO w swoich zespołach zaczynają dostrzegać poważne luki kopmetencyjne - wynika z badania przeprowadzonego przez amerykańską edycję Magazynu CIO oraz MIT Center for Information Systems Research (CISR). Najbardziej brakuje osób sprawnie poruszających się w zagadnieniach związanych z mediami społecznościowymi oraz technologią mobilną. 44% CIO twierdzi, że w ich firmach brakuje umiejętności współpracy, zaledwie 8% wymienia współpracę jako mocną stronę. Jednocześnie, 27% uważa, że brakuje w ich dziale umiejętności związanych z rozwijaniem technologii mobilnych, tabletów oraz innych nowych technologii.

Z badania wynika, że działy IT w firmach dodały do swoich tradycyjnych obowiązków tworzenia i utrzymywania rozwiązań, nowey: eksploatację technologii. To ciągły wysiłek aby skapitalizować platformy cyfrowe firmy, zagregowane dane i nowe technologie - oraz, jak twierdzą autorzy badania, nowa wartość dodana.

Zobacz również:

  • 9 inwestycji, które CIO powinni przeprowadzić przed nadejściem recesji

Eksploatacja technologii wymaga rozwijania możliwości cyfrowych przedsiębiorstwa, takich jak optymalizacja procesów, zarządzanie danymi, analityka biznesowa, wykorzystanie mediów społecznościowych do pracy grupowej. Badanie pokazuje, że 88% działów IT rozwija, pielęgnuje i utrzymuje te możliwości. Ponad jedna trzecia ankietowanych twierdzi, że ich dział ma większą odpowiedzialność za dostarczanie pracowników i ekspertyzy w ramach tych cyfrowych możliwości niż działy biznesowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200