Kod na spółkę

Borland.com, firma wydzielona z Inprise, zaprezentowała C++ Buildera 4.

Borland.com, firma wydzielona z Inprise, zaprezentowała C++ Buildera 4.

Inprise zaprezentował Borland C++ Builder 4 - nową wersję zintegrowanego środowiska programistycznego. Zmodyfikowany pakiet narzędziowy pozwala na stosowanie kodu C++, napisanego w innych narzędziach programistycznych, i tworzenie obiektów współpracujących z architekturami COM (Component Object Model) i CORBA. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Object Request Broker (ORB), należącej wcześniej do firmy Visigenic, przejętej przez Inprise w ub.r.

Wspólne środowisko

"Programistom podoba się możliwość dołączenia do obecnych obiektów COM interfejsu CORBA, co ma umożliwić współpracę takich środowisk, jak Unix, Java i Windows. Nie będzie potrzeby przełączania się między Visual C++ (dla opracowania logiki aplikacji) a Visual Basic, by stworzyć interfejs użytkowy" - twierdzą przedstawiciele Inprise. Obsługa specyfikacji COM i CORBA możliwa jest dzięki zastosowaniu podwójnego interfejsu, który pozwala na jednoczesne tworzenie klientów Windows i Javy.

Nowością w C++ Builder 4 jest możliwość przeglądania kodu źródłowego za pomocą przeglądarki WWW . Narzędzie Multi-Tier Database Development Services Development Kit umożliwia natomiast łatwiejsze tworzenie, integrację i utrzymanie aplikacji pracujących w środowisku chudego klienta. Z kolei ClassExplorer pozwala na przeglądanie aplikacji wraz z uwzględnieniem zastosowanych w niej bibliotek i kodów źródłowych. Borland C++ Builder 4 przygotowano w trzech wersjach: Enterprise Edition (2,5 tys. USD za pojedynczą licencję), Professional (800 USD) i Standard (100 USD).

Ożywiony Borland

C++ Builder 4 jest pierwszym produktem wprowadzanym przez firmę borland.com, wydzieloną ze struktur Inprise. W ramach związanej z tym restrukturyzacji o ok. 950 osób (20%) zmniejszy się liczba pracowników. Nowy oddział Inprise skupi się na sprzedaży własnych rozwiązań za pośrednictwem Internetu i produktów niezależnych partnerów przeznaczonych dla producentów oprogramowania. Prezesem borland.com zostanie John Floisand, obecnie wiceprezes ds. sprzedaży. Jim Weil, obecny prezes oddziału InterBase, zostanie mianowany na stanowisko prezesa Inprise. Zwierzchnikiem obu będzie Delbert W. Yocam, prezes Inprise.

Podział firmy na dwie niezależnie spółki wiąże się również z podziałem kompetencji, dotyczącej sprzedaży poszczególnych produktów. Inprise zajmie się dystrybucją: Inprise Application Server, JBuilder dla AppServer, VisiBroker, ITS i Entera. Borland.com natomiast będzie sprzedawać narzędzia programistyczne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200