Kłopotów Microsoftu ciąg dalszy

Przedstawiciele dziewięciu stanów, które nie zgadzają się na ugodę zawartą przez Microsoft z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości, zażądali od koncernu udostępnienia innym producentom oprogramowania kodu źródłowego przeglądarki Internet Explorer.

Przedstawiciele dziewięciu stanów, które nie zgadzają się na ugodę zawartą przez Microsoft z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości (w wytoczonej firmie sprawie antymonopolowej), zażądali od koncernu udostępnienia innym producentom oprogramowania kodu źródłowego przeglądarki Internet Explorer. Przeciwnicy ugody domagają się również od giganta z Redmond wprowadzenia na rynek tańszej, pozbawionej większości dodatków, wersji systemu operacyjnego Windows XP.

Microsoft do środy musi ustosunkować się do propozycji przedstawicieli "opozycyjnych" stanów (czyli Kalifornii, Massachusetts, Connecticut, Iowa, Florydy, Kansas, Minnesoty, Zachodniej Virginii oraz Utah). Rzecznik firmy na razie nie skomentował żądań (poza nazwaniem ich "ekstremalnymi") - powiedział jedynie, że zostaną one wnikliwie rozpatrzone.

Zobacz również:

  • Apple stanął w Europie w obliczu pozwu zbiorowego
  • Ten wyrok zmieni zasady funkcjonowania App Store
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200