Klawiatura, jakiej nie było

Na targach komputerowych, często można spotkać produkty z serii "czego to ludzie nie wymyślą". Przedstawiamy klawiaturę, której jak sądzę 99 % z nas nie miało okazji wcześniej widzieć.

Przemierzając hale targowe Comdexu, widziałem różne dziwne produkty, ten jednak był na tyle nietypowy, że zmusił mnie do zatrzymania się na dłuższą chwilę i porozmawiania z Darrenem Chiu odpowiedzialnym w firmie Anyware za sprzedaż peryferiów.

Klawiatura, jakiej nie było

Na początek radzę rzucić okiem na zdjęcie klawiatury SafeType. To co zwraca w niej uwagę to pionowe ustawienie bocznych jej części i lusterka ulokowane na wzór tych z samochodu. Pozwalają one na kontrolę uderzanych klawiszy. Środek klawiatury zawiera guziki szybkiego dostępu do najczęściej używanych aplikacji, klawiaturę numeryczną oraz strzałki kierunkowe. Po bokach, ustawione pionowo, znajdują się części z pozostałymi klawiszami służącymi do pisania.

Postanowiłem podrążyć temat i zadałem kilka pytań. Oto odpowiedzi.

Trzy pytania do Darrena Chiu (Anyware):

- Po co stworzyliście taki produkt. Co ma na celu pionowe ustawienie klawiszy?

(DC) Klawiatura ta przeznaczona jest dla osób pracujących jako recepcjoniści. Osoby takie często po kilka godzin dziennie stoją w recepcji przyjmując interesantów. Ten sposób ułożenia klawiszy sprawia, że nie nadwyręża się kręgosłupa, a nadgarstki znajdują się w wygodnym położeniu.

- Czy badaliście, w jakim czasie można się przyzwyczaić do pisania na takiej klawiaturze?

(DC) Nie badaliśmy tego, jednak wiem, że nasi klienci są z niej zadowoleni.

- Czy w takim razie Ty również, na codzień korzystasz z tego typu urządzenia?

(DC) Nie, znacznie wygodniej pisze mi się na standardowej klawiaturze, nie mam również takiej potrzeby aby z niej korzystać. Jest ona przeznaczona dla recepcjonistów.

Jak widać sprzedawać wszystko można, nawet wtedy gdy z urządzenia samemu nie korzysta się wygodnie i nie można się do niego przyzwyczaić.


TOP 200